• foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
foto-ptaki.pl arrow Wstępniaki arrow Wstęp (grudzień 2009)
 
Email
Przed Państwem kolejne wydanie serwisu foto-ptaki.pl, w którym jak zwykle prezentuję nowe artykuły i wiele interesujących zdjęć kilku autorów.
W ubiegłym wydaniu rozpocząłem prezentację cyklu artykułów poświęconych jednemu z najbardziej zagrożonych wyginięciem rodzimych gatunków ptaków - cietrzewiowi. Dziś kontynuuję ten temat pierwszą częścią artykułu autorstwa Kazimierza Pańszczyka. W następnym wydaniu serwisu zaprezentuję część drugą.
 
Ten sam autor, w ramach cyklu Z albumu pechowca, opisuje kolejną swoją przygodę. Tym razem prowadzi nas w… ciemność. Co przydarzyło się autorowi dowiecie się Państwo czytając ten tekst.
W tym wydaniu serwisu mamy wyjątkowo dużo fotoopowieści. Jako pierwszy prezentuje swój kolejny felieton Tomasz Kłosowski, który opisuje swoje zmagania z fotografowaniem sójek. Z kolei Włodzimierz Stachoń swój tekst poświęca zimorodkowi. Nowym autorem, prezentującym pierwszy raz artykuł w serwisie foto-ptaki.pl, jest Maciej Kowalik, który opowiada nam o swoich pierwszych próbach fotografowania mew srebrzystych. W zupełnie innym, refleksyjnym klimacie utrzymany jest kolejny artykuł. Jego autorem jest Ludwik Krzeczkowski. A na koniec twórca dobrze znany już czytelnikom serwisu foto-ptaki.pl - Cezary Korkosz. Kilka miesięcy temu zaprezentował artykuł poświęcony płomykówce, dziś opisuje swoje perypetie z poszukiwaniem i fotografowaniem puszczyka uralskiego.
Pora przedstawić laureata obecnej edycji konkursu Fotografujemy ptaki. Został nim Krzysztof Stępień, a jego zwycięskie zdjęcia zrecenzował Tomasz Kłosowski. Gratulujemy! Miło mi też poinformować, że nagrodę rozlosowywaną wśród aktywnych czytelników serwisu otrzymuje tym razem Andrzej Pietruszczak. Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej edycji naszych konkursów. Prace nasyłać można do dnia 20 stycznia 2010 roku.
Zapraszam więc do lektury a na koniec pragnę złożyć Państwu życzenia wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku.

Paweł Wietecha
grudzień 2009r.« Październik 2009Marzec 2010 »
 
 
2007-2017 © Paweł Wietecha, nota prawna
 jesteśmy też na facebooku ostatnia aktualizacja: 05.04.2015, 18:29co nowego?
1x1px_trns.gif