• foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
foto-ptaki.pl arrow Wydarzenia arrow Woliera arrow Woliera 5/2009 (61) wrzesień-październik
 

Sonda

Jaki parametr zestawu do fotografowania ptaków ma najmniejsze znaczenie? (1)


 

Jaki parametr zestawu do fotografowania ptaków ma najmniejsze znaczenie? (2)


 

Woliera 5/2009 (61) wrzesień-październik Email
Magazyn Woliera nr 5/2009 (61)
Woliera nr 5/2009 (61)

Artykuły o dzikich ptakach w numerze 5/2009 "Woliery":
"Tragiczna śmierć około 200 bocianów w Grecji" - korespondencja Evy Stets
"Wodniczko, wodniczko, cóześ ty za pani..." - Kacper Kowalczyk
"Puszczyk mszarny" - Sławomir Tobero
"WWT London Wetland Centre - raj dla miłośnika kaczek w centrum miasta" - Tomasz DorońWWT London Wetland Centre - raj dla miłośnika kaczek w centrum miasta. (fragm.)

"Wśród wielu atrakcyjnych przyrodniczo miejsc w stolicy Wielkiej Brytanii, jedno jest szczególne. Jest to położony w zachodniej części tej ogromnej metropolii ośrodek Wildfowl & Wetlands Trust (Centra Ptactwa Wodnego i Mokradeł), który stanowi unikalną na skalę światową oazą ciszy, tętniącą życiem. Trafić tu powinien każdy szanujący się miłośnik blaszkodziobych, ponieważ, obok rezerwatu dla dziko żyjących ptaków, jest tu również ciekawa kolekcja kaczkowatych z całego świata.
Ośrodek ten położony jest w dzielnicy London Barnes, nieopodal Tamizy. Najłatwiej się tu dostać korzystając z transportu publicznego (metra i autobusów). Cały teren zajmuje powierzchnię 42 ha, z czego ogromna większość to naturalne zbiorniki wodne i trzcinowiska stanowiące ostoję dla dziko żyjących ptaków.

(...)

Jadąc tam nastawiłem się głównie na zwiedzenie części poświęconej kolekcji ptaków egzotycznych. Znajduje się ona zaraz za olbrzymim centrum informacyjnym, które zawiera m.in. dużą księgarnię z szerokim wyborem najważniejszej literatury ornitologicznej, sklep ze sprzętem optycznym, restaurację, salę kinową. Kierując się trasą zwiedzania dociera się do części nazwanej "World Wetlands". Jest ona podzielona na 14 różnych środowisk podmokłych reprezentujących wszystkie strefy klimatyczne świata. Ptaki pokazywane są tu grupami na oddzielonych od siebie zbiornikach, często wśród roślinności charakterystycznej dla danego regionu Ziemi. Obok siebie przebywają gatunki pochodzące z tego samego środowiska i części świata. Podnosi to tym bardziej dydaktyczną wartość tej ekspozycji."
 
 
2007-2017 © Paweł Wietecha, nota prawna
 jesteśmy też na facebooku ostatnia aktualizacja: 05.04.2015, 18:29co nowego?
1x1px_trns.gif