• foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
foto-ptaki.pl arrow Wstępniaki arrow Wstęp (luty 2009)
 
EmailDziś mam przyjemność zaprezentować Państwu dziesiąte wydanie serwisu foto-ptaki.pl. Każda kolejna aktualizacja spotyka się z bardzo żywym oddźwiękiem z Państwa strony. Dostaję ogromną ilość listów, w których piszecie Państwo zarówno o tym, co Wam się podoba, jak i o tych wszystkich rzeczach, które Waszym zdaniem powinny być poprawione. Za wszystkie te listy bardzo dziękuję. Umacniają mnie one w przekonaniu, że pomysł stworzenia portalu poświęconego wyłącznie fotografii ptaków był trafiony, a jednocześnie pozwalają mi przygotowywać takie materiały, które trafiać będą w Państwa oczekiwania dotyczące zawartości serwisu. Z radością przyjmuję też powiększające się grono współpracowników przygotowujących nowe teksty i prezentujących swoje zdjęcia.

W swoich listach prosicie często Państwo o bliższą prezentację twórczości najbardziej znanych polskich fotografów ptaków. I pomimo, że stały cykl - Fotograf miesiąca, ma właśnie za zadanie prezentację tych twórców, to jednak postanowiłem wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom i w kolejnych numerach serwisu prezentować znacznie szerzej dorobek poszczególnych autorów. Jedną z najczęściej wymienianych osób w Państwa listach jest Artur Tabor. Ten wybitny twórca, jeden z pierwszych bohaterów cyklu Fotograf miesiąca, nie gościł dotąd zbyt często na stronach serwisu. Dziś postanowiłem to nadrobić. Prezentuję więc kolejną bogatą porcję najnowszych, w większości jeszcze nie publikowanych zdjęć Artura. A jego samego poprosiłem o zaprezentowanie swojego najnowszego czarno-białego albumu. Takie wydawnictwo dziś to rzadkość, zwłaszcza, że opowiada pięknym, malowniczym obrazem o ginącym świecie nadbużańskich wsi i łąk. Komentarz do tego albumu, specjalnie dla serwisu foto-ptaki.pl, przygotował Tomasz Kłosowski. W obecnym wydaniu serwisu foto-ptaki.pl Artur Tabor jest również autorem kolejnego artykułu w cyklu Historia jednego zdjęcia, tym razem poświęconego fotografii puchacza.

Tomasz Kłosowski tradycyjnie już prezentuje swój nowy felieton, poświęcony w tym przypadku spotkaniom z sowami. Tekst ten zilustrowany jest zdjęciami braci Kłosowskich. Inny stały współpracownik serwisu, Antoni Marczewski, kontynuuje w swym kolejnym artykule temat kaczek nurkujących, tym razem morskich. A do opatrzenia swoimi zdjęciami tego tekstu poprosiłem plejadę świetnych fotografów – Pawła Charę, Henryka Janowskego, Adama Kumiszczę, Arkadiusza Labuddę, Grzegorza Leśniewskiego, Mateusza Matysiaka, Macieja Rębisia i Pawła Wacławika. Po raz pierwszy swoje zdjęcia pokazuje też autor tego cyklu artykułów, Antoni Marczewski.
A w kolejnym stałym cyklu – Z albumu pechowca, Kazimierz Pańszczyk tym razem opowiada nam historię lodowatej, dosłownie, wyprawy na podhalańskie torfowiska.

Pora zaprezentować laureatów obecnej edycji konkursów serwisu foto-ptaki.pl. Zbigniew Maćko napisał niezwykle ciekawy artykuł o fotografowaniu jastrzębi, zilustrował go efektownymi zdjęciami i zwyciężył w konkursie Jak fotografować… Nagrodą dla autora jest fotobank Hyperdrive Colorspace. Z kolei w konkursie fotograficznym zwyciężyła praca Leszka Lubickiego, wiernego czytelnika serwisu, a komentarz do nagrodzonych zdjęć przygotował Artur Tabor. Wspomniany wyżej album jego autorstwa jest nagrodą dla zwycięzcy. Losowanie wśród aktywnych czytelników serwisu szczęśliwe było tym razem dla Piotra Dziełakowskiego. Nagrodą jest album Grzegorza i Tomasza KłosowskichBiebrza. Sześć pór roku.
Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej edycji naszych konkursów. Na zwycięzców, jak zwykle, czekają atrakcyjne nagrody.

Zapraszam do lektury,

Paweł Wietecha
luty 2009r.

<< Grudzień 2008Kwiecień 2009 »
 
 
2007-2017 © Paweł Wietecha, nota prawna
 jesteśmy też na facebooku ostatnia aktualizacja: 05.04.2015, 18:29co nowego?
1x1px_trns.gif