• foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
foto-ptaki.pl arrow Wydarzenia arrow Różne arrow Przekaż 1% podatku na rzecz organizacji chroniących ptaki w Polsce
 

Sonda

Sprzętu jakiej marki używasz najczęściej?


 

Jak archiwizujesz zdjęcia?


 

Przekaż 1% podatku na rzecz organizacji chroniących ptaki w Polsce Email
Przekaż 1% podatku na rzecz organizacji chroniących ptaki w Polsce Oddawanie ciężko zarobionych pieniędzy fiskusowi raczej nie należy do przyjemności. Od kilku lat mamy szansę decydować, aby 1% naszego podatku nie trafiał do ogólnego budżetowego worka, ale wspierał wybraną organizację pożytku publicznego. Niestety, pomóc możemy tylko jednej z ponad sześciu tysięcy. Wśród nich znajdują się również stowarzyszenia podejmujące szereg inicjatyw dla ochrony żyjących w naszym kraju ptaków. Wybór nie jest łatwy – wesprzeć ochronę wiślanych wysp realizowaną przez OTOP, działania PTOP na rzecz ratowania krasek , czy może dać pieniądze na ratowanie ptaków drapieżnych przez Komitet Ochrony Orłów? Każda organizacja przyrodnicza informuje na swoich stronach internetowych o tym, na co zostaną przeznaczone nasze pieniądze – ostateczną decyzję każdy musi podjąć samodzielnie. Serdecznie zachęcam do tej formy pomocy ptakom – na pewno odwdzięczą się nam nieraz wspaniałym pozowaniem przed obiektywu.

Lista organizacji przyrodniczych działających jako Organizacje Pożytku Publicznego uprawnione do otrzymywania wsparcia w postaci 1% podatku za rok 2008:

Kto może przekazać 1% podatku Organizacjom Pożytku Publicznego?
  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych),
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19% stawki podatku.
1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie. Podobna zasada dotyczy osób, które rozliczane są przez pracodawcę.


Sprawdź jak przekazać 1% podatku!
 
 
2007-2017 © Paweł Wietecha, nota prawna
 jesteśmy też na facebooku ostatnia aktualizacja: 05.04.2015, 18:29co nowego?