• foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
foto-ptaki.pl arrow Wydarzenia arrow Wystawy arrow Wernisaż Laureatów Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego 2008 r.
 

Sonda

Jaki korpus uważasz za najlepszy do fotografowania ptaków?


 

Jak archiwizujesz zdjęcia?


 

Wernisaż Laureatów Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego 2008 r. Email
Włodzimierz Puchalski

Piotr Hubert Świda Dyrektor Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa oraz Paweł Gdula Prezes Zarządu Spółki „Łowiec Polski” mają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy fotografii:

Laureatów Konkursu Fotograficznego „Łowca Polskiego” im. Włodzimierza Puchalskiego 2008 r.

Wernisaż odbędzie się 6 listopada 2008 r. (czwartek) o godz. 17:00 w w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w budynku Koszar Kantonistów na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie. Wystawa czynna będzie do 21 grudnia 2008.

Konkurs fotograficzny jest ogłaszany przez „Łowca Polskiego” od okresu przedwojennego. Bogata tradycja związana z bezkrwawym polowaniem – za pomocą aparatu fotograficznego – żyje do dziś. Wielokrotnym laureatem konkursów był Włodzimierz Puchalski. Stworzył swego rodzaju wzorzec dla innych uprawiających tę, niewątpliwie, najtrudniejszą dziedzinę fotografii. Pragnąc zachować pamięć o wybitnym artyście, redakcja „Łowca Polskiego” otrzymała zgodę na nazwanie konkursów fotograficznych imieniem Włodzimierza Puchalskiego.

Podobnie jak przed dziesiątkami lat, młodzi naśladując Mistrza próbują w rytm przyrody zgłębić tajemnice natury rejestrując jej najciekawsze strony. Postęp techniczny zastąpił duże i nieporęczne aparaty skrzynkowe małymi aparatami cyfrowymi. Ich dostępność sprawia, że fotografują wszyscy i przestało to być trudnością. Cierpliwe wyczekanie na ujęcie w kadrze dzikiego zwierzęcia jest natomiast cały czas wyzwaniem dla nielicznych. Na wystawie możemy oglądać najlepsze zdjęcia nadesłane na tegoroczny konkurs. Wiele z prezentowanych prac zaskoczy nas swą oryginalnością i pozwoli na nową fascynację zmiennością i pięknem przyrody.

Andrzej Wierzbieniec

Wystawę laureatów tegorocznej edycji konkursu uzupełnioną historycznymi fotografiami łowieckimi można oglądać w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa (Koszary Kantonistów) od środy do niedzieli w godzinach 10:00–15:00.

W pozostałe dni tygodnia istnieje możliwość zwiedzania ekspozycji przez grupy zorganizowane. Zwiedzanie grupowe wymaga jednak wcześniejszego zgłoszenia telefonicznego (tel.: 022 522 66 38).
 
 
2007-2017 © Paweł Wietecha, nota prawna
 jesteśmy też na facebooku ostatnia aktualizacja: 05.04.2015, 18:29co nowego?