• foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
foto-ptaki.pl arrow Konkursy arrow Konkursy XVII
 
Konkursy XVII Email
Zapraszam wszystkich odwiedzających serwis foto-ptaki.pl do wzięcia udziału w naszych konkursach:

... dla fotografów

konkurs_26_02_extivcf8gb
Zgłoszenia:
- 5 zdjęć (700px)
- opis każdej pracy
- parametry wykonania
- informacje o autorze
- zdjęcie autora
- dane kontaktowe
- warunki szczegółowe
Pierwszy konkurs adresowany jest do wszystkich, którzy fotografują ptaki i zechcą nadesłać na internetowy adres serwisu swoje portfolio złożone z pięciu zdjęć przedstawiających dzikie ptaki. Konkurs zatytułowany "Fotografujemy ptaki" ma charakter ciągły czyli nadsyłać prace można w dowolnym terminie. Prace te poddawane będą osądowi jury, które każdorazowo przed publikacją kolejnego wydania serwisu (co 2-3 miesiące) wyłaniać będzie zwycięzcę danej edycji i przyznawać nagrodę rzeczową. Każdy zestaw nagrodzonych zdjęć opatrzonych komentarzem jednego z najbardziej znanych fotografów ptaków będzie opublikowany w serwisie foto-ptaki.pl. Zwycięskie prace kolejnych edycji konkursu tworzyć będą galerię konkursową na stałe prezentowaną w serwisie. Szczegółowe zasady udziału w konkursie przedstawione są w regulaminie.

Do XVII edycji konkursu będą przyjmowane prace, które wpłyną do dnia 26 lutego 2012r., a zwycięski zestaw będzie zaprezentowany w kolejnym wydaniu serwisu. Nagrodą dla autora najlepszego portfolio bieżącej edycji będzie karta pamięci SanDisk CF Extreme IV 8GB lub analogiczna karta SD (do wyboru przez laureata).

... dla felietonistów

Jak fotografować...
HDD Seagate 1TBBardzo często w Państwa listach powraca wątek potrzeby publikowania tekstów poświęconych fotografowaniu poszczególnych gatunków ptaków. Tak się składa, że wśród Państwa, odbiorców serwisu foto-ptaki.pl, jest wielu doświadczonych, chociaż czasami niezbyt znanych fotografów ptaków. Chciałbym więc namówić wszystkich Państwa do podzielenia się swoimi własnymi doświadczeniami fotograficznymi. Postanowiłem nadać temu charakter konkursu, którego tematem byłby artykuł nt. fotografowania jednego, wybranego przez autora, gatunku ptaka. Tekst, dowolnej długości, może być ilustrowany zdjęciami autora bądź innych osób, może jednak nie zawierać żadnych zdjęć. Na prace czekam do 26 lutego 2012r.. Zwycięski artykuł będzie opublikowany w następnym, wydaniu serwisu, a nagrodą dla autora będzie dysk twardy Seagate 1TB. Wstępem do tego konkursu są dwa, specjalnie przygotowane na tę okazję, artykuły zamieszczone w marcowym wydaniu serwisu. Pierwszy, autorstwa wybitnego fotografa i felietonisty, Tomasza Kłosowskiego, poświęcony jest fotografowaniu trznadli, ptaków nierozłącznie związanych z polskim krajobrazem i wdzięcznych do fotografowania. Autorem drugiego jest jeden z najbardziej znanych fotografów młodego pokolenia - Mateusz Kowalski. Opisuje on swoje zmagania z puszczykiem mszarnym, ptakiem niezwykle rzadko spotykanym w Polsce, a jeszcze nie tak dawno gnieżdżącym się w Puszczy Białowieskiej.
Szczegółowe zasady udziału w konkursie przedstawione są w regulaminie.fotobank HyperDrive Album

Fotorewiry
W ramach tego konkursu można nadsyłać prace poświęcone prezentacji miejsc szczególnie interesujących dla fotografów ptaków. W bieżącej edycji konkursu nagrodą dla zwycięzcy będzie foto Colorspace UDMA z dyskiem 500GB, a termin zgłoszeń upływa w dniu 26 lutego 2012r. Dział Fotorewiry uruchomiony został w czerwcu 2010 roku publikacją czterech artykułów poświęconych opisowi takich lokalizacji. Pierwszy z nich pochodzi z przewodnika Ptasie ostoje i dotyczy Doliny Górnej Wisły. W drugim, Tomasz Kłosowski opisuje kultowe miejsce dla każdego fotografa ptaków - Zajki w Dolinie Biebrzy. Kolejny artykuł, autorstwa Łukasza Talagi, poświęcony jest polom irygacyjnym we Wrocławiu. I wreszcie we czwartym tekście, który przygotowała Joanna Szostak, możemy zapoznać się z urokami Ponidzia i stawami w Górkach. Wszystkie artykuły ilustrowane są licznymi zdjęciami i mapami.... dla aktywnych czytelników

okadka Goście serwisu, którzy nie będą brali udziału w innych konkursach organizowanych na stronach foto-ptaki.pl mają również szansę otrzymać nagrodę. Wśród wszystkich użytkowników serwisu będzie bowiem również cyklicznie rozlosowywana nagroda rzeczowa. Warunkiem udziału w losowaniu będzie pozostawienie danych kontaktowych (imienia, nazwiska oraz adresu e-mail) w przesyłanej do serwisu korespondencji, na kartach głosowania w sondach czy we wpisach do Księgi Gości. Nazwisko laureata będzie prezentowane w każdej kolejnej aktualizacji serwisu (co 2-3 miesiące). Najbliższe losowanie odbędzie się 26 lutego 2012r., a wyniki będą podane w kolejnym wydaniu. Tym razem nagrodą będzie album Wojciecha Misiukiewicza Czapla. Siwa eminencja.

W następnych wydaniach serwisu planuję organizację również innych konkursów – proszę więc zaglądać do naszej witryny.
 
 
2007-2017 © Paweł Wietecha, nota prawna
 jesteśmy też na facebooku ostatnia aktualizacja: 05.04.2015, 18:29co nowego?
1x1px_trns.gif