• foto-ptaki.pl
 • foto-ptaki.pl
 • foto-ptaki.pl
foto-ptaki.pl arrow Nota prawna
 

Sonda

Jaki parametr zestawu do fotografowania ptaków ma najważniejsze znaczenie? (1)


 

Jaki parametr zestawu do fotografowania ptaków ma najważniejsze znaczenie? (2)


 

Jaki parametr zestawu do fotografowania ptaków ma najmniejsze znaczenie? (1)


 

Jaki parametr zestawu do fotografowania ptaków ma najmniejsze znaczenie? (2)


 

Nota prawna Email
 1. Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki, układ stron oraz inne elementy zwane dalej materiałami, znajdujące się w serwisie foto-ptaki.pl zostały umieszczone zgodnie z prawem.

 2. Autorami materiałów zamieszczonych w serwisie foto-ptaki.pl i na kolejnych podstronach serwisu są Paweł Wietecha (Właściciel) oraz inni autorzy zaproszeni do współpracy.

 3. Wszystkie materiały zamieszczone na stronie i podstronach serwisu foto-ptaki.pl zostały umieszczone za zgodą ich autorów i są chronione prawem autorskim. Jakiekolwiek wykorzystywanie ich do własnych celów bez zgody i wiedzy autorów jest zabronione.

  Szczególnie zabronione jest:
  - publikowanie materiałów na innych stronach internetowych bez wiedzy i zgody autorów,
  - publikowanie na innych stronach internetowych bez podania autorstwa i źródła informacji,
  - publikowanie materiałów pobranych ze strony foto-ptaki.pl z podaniem autorstwa osób trzecich,
  - sporządzanie fotomontaży, kolaży i wszelkich innych utworów z wykorzystaniem materiałów pobranych ze
  stron serwisu foto-ptaki.pl,
  - modyfikowanie lub transmitowanie elektronicznie jakiejkolwiek części serwisu,
  - tworzenie jakichkolwiek prac pochodnych opartych na tych materiałach.

  Wszelkie przypadki naruszenia powyższych postanowień skutkować będą natychmiastowym przekazaniem sprawy na drogę sądową.

 4. Użyte znaki towarowe, nazwy handlowe, nazwy produktów oraz ich zdjęcia i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.

 5. Działanie serwisu foto-ptaki.pl opiera się częściowo (CMS, galeria) na ogólnie dostępnym oprogramowaniu na licencji freeware lub GNU GPL. Skrypty, szata graficzna i inne rozwiązania powstałe specjalnie na potrzeby serwisu foto-ptaki.pl są własnością ich autorów oraz właściciela strony internetowej.

 6. W serwisie internetowym foto-ptaki.pl mogą znajdować się łącza do innych witryn internetowych, których autorzy niniejszego serwisu nie kontrolują ani nie utrzymują. Właściciel serwisu zapewnia tę usługę jedynie dla wygody użytkownika. Łącza (odnośniki) mogą skierować użytkowników do witryn internetowych innych firm lub innych łącz elektronicznych, które nie są stowarzyszone z serwisem foto-ptaki.pl. Właściciel serwisu nie bierze odpowiedzialności za witryny innych firm, nie gwarantuje ich dokładności, ani nie udziela żadnych zapewnień dotyczących jakichkolwiek informacji znajdujących się na zewnętrznych witrynach internetowych.

 7. Użytkownik może zamieścić łącze do serwisu foto-ptaki.pl, o ile w takim łączu nie będzie znajdować się informacja stwierdzająca lub sugerująca, że właściciel serwisu foto-ptaki.pl jest sponsorem strony użytkownika. Właściciel serwisu zastrzega sobie prawo uchylenia tej zgody, wedle własnego uznania. Niedozwolone jest dołączanie się do naszych stron internetowych przy użyciu technologii wykorzystującej ramki.

 8. Wszelkie wątpliwości i pytania na temat praw autorskich do poszczególnych materiałów zamieszczonych w serwisie można uzyskać pod adresem e-mail.

 9. Uzyskując dostęp, wykorzystując lub pobierając materiały z tego serwisu internetowego użytkownik zgadza się przestrzegać powyższych warunków i uznaje je za obowiązujące. Wyrażenie zgody na przestrzeganie i pozostanie chronionym przez niniejsze warunki, jest niezbędne do korzystania z serwisu foto-ptaki.pl. Jeżeli użytkownik nie zgadza się na powyższe warunki, prosimy nie korzystać z naszej strony internetowej.
2007-2011 © Paweł Wietecha, wszelkie prawa zastrzeżone.
Design & Webmastering: 2007-2011 © Krzysztof Trzaskulski.

Podstawa prawna:
Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2000.80.904)
Wyciąg z ustawy:

Art. 79. (62) 1. Twórca może żądać od osoby, która naruszyła jego autorskie prawa majątkowe, zaniechania naruszenia, wydania uzyskanych korzyści albo zapłacenia w podwójnej, a w przypadku gdy naruszenie jest zawinione, potrójnej wysokości stosownego wynagrodzenia z chwili jego dochodzenia; twórca może również żądać naprawienia wyrządzonej szkody, jeżeli działanie naruszającego było zawinione.

Art. 115. 1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 116. 1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 
 
2007-2017 © Paweł Wietecha, nota prawna
 jesteśmy też na facebooku ostatnia aktualizacja: 05.04.2015, 18:29co nowego?
1x1px_trns.gif